Zaplanuj urlop nad Soliną

wczasy nad Soliną

Jeżeli szukasz ciszy i chcesz uciec od miejskiego zgiełku, to nie ma lepszego miejsca na świecie jak Bieszczady – to wspaniały region, pełen pięknych miejsc. Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego znajduje się tak wiele gatunków roślin i zwierząt, że wręcz trudno je zliczyć. Jeżeli zdecydowałeś się na to, aby spędzić urlop w górach – musisz koniecznie dopisać do listy swoich atrakcji poniższe punkty:

 

  1. Tarnica – najwyższy i popularny szczyt po polskiej stronie bieszczad, stamtąd jest piękny widok na całą panoramę okolicy.
  2. Halicz – to kolejne wspaniałe, urokliwe wzniesienie z którego możemy zobaczyć przy dobrej widoczności całe Bieszczady.
  3. Wielka Rawka – to rozległa przestrzeń, w której możemy spotkać przeróżne zwierzęta – szczególnie te pod ochroną: żbiki, rysie, jelenie oraz niedźwiedzie.
  4. Baligród – to miejscowość bogata w liczne kwatery noclegowe oraz gospodarstwa agroturystyczne – to co warte jest zobaczenia w Baligrodzie do trzynastowieczny rynek, stara cerkiew, murowany kościół oraz zamek Balów.
  5. Komańcza – to piękna miejscowość, która znana jest z licznych historii – ponoć w 1955 był tu więziony prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński.
  6. Polańczyk – to właśnie tu znajduje się słynne uzdrowisko, gdzie turyści i kuracjusze leczą się na choroby układu oddechowego.

 

Wczasy nad Zalewem Solińskim to naprawdę wspaniała opcja dla osób, które poszukują spokoju, ale także cenią sobie aktywny wypoczynek oraz rekreację. Nad zalewem można odbywać rejsy po jeziorze statkami białej floty, pływać, również rowerkami wodnymi i kajakami. Osoby, które są szczególnie zainteresowane historią tego regionu – mają możliwość zwiedzania wnętrza zapory solińskiej – turbin elektrowni oraz wystawy fotografii.

 

Wczasy w regionie bieszczadzkim to pomysł na wakacje z dala od zgiełku miasta, huku fabryk i samochodów. Niewielkie koszty podróżowania po tym paśmie górskim sprawiają, że coraz chętniej spędzamy czas w Bieszczadach. Wynajmując domki nad Soliną możesz spędzić wspaniały czas z rodziną, odpocząć i zregenerować siły.

Możesz lubić także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *