Co warto zobaczyć będąc w Polańczyku ?

polanczyk

Polańczyk słynie nie tylko z pięknego krajobrazu ale również z licznych atrakcji, które warto zobaczyć.

Oto niektóre z nich uznane przez nas za najlepsze:

Muzeum Kultury Bojków

Jest to niewątpliwie jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez turystów. Muzeum co prawda jest bardzo młode (powstało w 2013 roku) jednak ogrom wartościowych pamiątek jakie w sobie gromadzi przykuwa uwagę niemalże każdej osoby będącej w Polańczyku.

Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości

Z tym miejscem wiąże się długa i piękna historia. sanktuarium powstało w XVIII wieku jako cerkiew prawosławna. Została jednak przejęta przez Kościół rzymsko-katolicki na początku XX wieku.

Amfiteatr w Polańczyku

Sprawiający ogromne wrażenie amfiteatr usytuowany jest w pobliżu Jeziora Solińskiego. To miejsce bardzo często nawiedzane przez turystów oraz miejscowych miłośników kultury.

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Co prawda miejsce to jest oddalone od Polańczyka o ponad 20km. Warto jednak zobaczyć jakie tajemnice kryje to muzeum przyrodnicze znajdujące się w Ustrzykach Dolnych.

Bieszczadzki Dom Kultury

Miłośnicy kultury oraz tańca powinni w pierwszej kolejności odwiedzić to wspaniałe miejsce. Prowadzone są tam liczne spotkania i zajęcia zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Zamek Kmitów

Nieopodal Polańczyka w miejscowości Lesko znajduje się XVI wieczny zamek. Zamek nazywany przez mieszkańców bramą do Bieszczad został zniszczony przez Szwedów podczas potopu Szwedzkiego. Mimo iż po renowacji nie odzwierciedla do końca swojego pierwowzoru, Zamek Kmitów jest jednym z chętniej odwiedzanych obiektów w Polańczyk.

Możesz lubić także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *